Rehabilitacja
głosu

Rehabilitacja głosu

Poprawna emisja głosu pomaga przywrócić zdrowe i równowagę psychiczną ucznia. Zła emisja może doprowadzić do regresu głosu, występowania częstszych angin, infekcji gardłu, obniżenia poczucia własnej wartości, a nawet do nieodwracalnego zniszczenia aparatu.

Rehabilitacja głosu i mowy poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wokalne może zdecydowanie wpłynąć na zwiększenie komfortu mówienia i terapię zaburzeń głosu. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które cierpią na przewlekłe chrypki, dla osób z chorobami krtani, afonią wokalną, odczuwającymi dyskomfort. Najlepiej jeżeli pacjenci gabinetów foniatrycznych prowadzą swoją rehabilitację głosu równocześnie z trwaniem leczenia lub bezpośrednio po jego zakończeniu.

Rehabilitacja głosu zalecana jest również osobom chorującym na choroby układu oddechowego i płuc np. astmę, dla chorych cierpiących na przewlekły kaszel, duszności, dla osób z nadciśnieniem tętniczym i z chorobami serca, a także przy nerwicach i depresji. Wówczas większą uwagę poświęca się ćwiczeniom oddechowym mającym na celu, poprawienie kondycji oddechowej pacjenta oraz zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie duszności, zadyszki, dyskomfortów gardła i ucisku w klatce piersiowej.

Regularne profesjonalne zajęcia przyniosą poprawę emisji głosu, ulgę w cierpieniu, lesze samopoczucie, wsparcie psychiczne.

 

Oferujemy zajęcia z rehabilitacji głosu:
-indywidualne (zalecane)
-zajęcia dla grup zorganizowanych – grup zawodowych które pracują głosem i są podatne na jego zmęczenie np. dla nauczycieli, prawników. Rehabilitacja w formie zajęć dla grup zorganizowanych prowadzone są w formie wykładu teoretycznego i części praktycznej i mają charakter warsztatowy. Liczba uczestników, godziny, terminy i cena ustalane są indywidualnie.

null

Czas trwania

null

Cena