Rehabilitacja
głosu

Rehabilitacja głosu

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które cierpią na przewlekłe chrypki, z chorobami krtani, afonią wokalną, odczuwającymi dyskomfort. Rehabilitacja głosu i mowy poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wokalne może zdecydowanie wpłynąć na zwiększenie komfortu mówienia i terapię zaburzeń głosu. Najlepiej jeżeli pacjenci gabinetów foniatrycznych rozpoczynają swoją rehabilitację głosu jeszcze w trakcie trwania leczenia lub bezpośrednio po jego zakończeniu.

Poprawna emisja głosu pomaga przywrócić zdrowe i równowagę psychiczną ucznia. Zła emisja może doprowadzić do regresu głosu, występowania częstszych angin, infekcji gardła, obniżenia poczucia własnej wartości, a nawet do nieodwracalnego zniszczenia aparatu głosowego.

Rehabilitacja głosu zalecana jest również osobom chorującym na choroby układu oddechowego i płuc np. astmę, cierpiących na przewlekły kaszel, duszności, dla osób z nadciśnieniem tętniczym i z chorobami serca, a także przy nerwicach i depresji. Wówczas większą uwagę poświęca się ćwiczeniom oddechowym mającym na celu, poprawienie kondycji oddechowej pacjenta oraz zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie duszności, zadyszki, dyskomfortów gardła i ucisku w klatce piersiowej.

Regularne profesjonalne zajęcia przyniosą poprawę emisji głosu, ulgę w cierpieniu, lepsze samopoczucie, wsparcie psychiczne.

Oferujemy zajęcia z rehabilitacji głosu:
-indywidualne (zalecane)
-zajęcia dla grup zorganizowanych – grup zawodowych, które pracują głosem i są podatne na jego zmęczenie np. dla nauczycieli, prawników.

Rehabilitacja w formie zajęć dla grup zorganizowanych prowadzone są w formie wykładu teoretycznego i części praktycznej i mają charakter warsztatowy. Liczba uczestników, godziny, terminy i cena ustalane są indywidualnie.

 

Zajęcia indywidualne:

Rodzaj zajęć

Cena

Czas trwania

Rehabilitacja głosu

70,00 zł

60 minut

Rehabilitacja głosu

60,00 zł

45 minut

Kontynuacja zajęć z poprzedniego roku szkolnego

60,00 zł

60 minut

null

Czas trwania

null

Cena