O nas

ROZGŁOS powstał z myślą o osobach, które interesują się emisją głosu, śpiewem.

To miejsce przyjazne uczniowi, gdzie w sposób indywidualny rozpatrywany jest proces edukacyjny. W tym procesie najważniejszy jest rozwój głosu i wokalnego potencjału. Tu w sposób prosty, zdrowy i zrozumiały można się uczyć emisji głosu i nabywać umiejętności wokalne, muzyczne, artystyczne, emocjonalne, personalne. Tu trzeba się rozwijać, nie ma innej drogi!

Nie będziemy kłamać, że można nauczyć się wszystkiego w jeden weekend. Kształcenie głosu to proces trudny i żmudny, pełen wątpliwości, kryzysów i obaw. Niemniej może przynieść wiele satysfakcji i komfortu. Trzeba wykazać się cierpliwością i konsekwencją, aby móc zaobserwować efekty swojej pracy.

Praca nad polepszeniem emisji głosu to również praca z elementami psychologii. Wiemy, że trzeba wykazywać się dozą empatii i delikatności, by z wyczuciem dobrać ćwiczenia i wprowadzić optymalny proces kształcenia muzycznych umiejętności.

W pracy wokalnej nie istnieje zły głos, są jedynie uczniowie, który mają większe lub mniejsze problemy, by go z siebie wydobyć. Każdy uczeń ma wyjątkowy i niepowtarzalny talent wokalny, ale każdy głos ma swój czas. Jeden potrzebuje go więcej, drugi robi to szybciej. Nie zmienia to wartości ucznia, ani nie zmniejsza jego talentu. W związku z tym ważnym punktem naszego regulaminu jest ten o tolerancji oraz o tym, ze każdy ma prawo do błędów. Dotyczy to zarówno występów publicznych, jak i samych lekcji.

Warto zapamiętać to zdanie: wokalistą nikt się nie rodzi. Dzięki systematycznej i cierpliwej pracy można wokalistą SIĘ STAĆ.

Zapraszamy, sprawdź nas.

ROZGŁOS prowadzony jest przez Katarzynę Rozgłos. To osoba pełną pasji z dużym doświadczeniem artystycznym i pedagogicznym, która ze szczerym zaangażowaniem i wyczuciem kształci i rozwija muzycznie adeptów sztuki wokalnej.

Katarzyna Rozgłos – wokalistka, muzykolożka, dyrygentka, nauczycielka emisji głosu. Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i szkołę wokalną o specjalizacji wokalno-aktorskiej oraz Chórmistrzostwo na Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W ramach studiów zdobyła specjalizacje operową (krytyki operowej) i pedagogiczną. Kontynuowała naukę sztuki śpiewu pod okiem wybitnej śpiewaczki operowej Donaty Hoppel.

Pracowała w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu jako instruktor wokalny prowadząc zajęcia emisji głosu i interpretacji z grupą piosenki poetyckiej. Obecnie prowadzi zajęcia w państwowych i prywatnych ośrodkach kultury na terenie Poznania i Torunia jako nauczyciel emisji głosu.

Koncertuje z repertuarem klasycznym, jak również z piosenką polską na terenie Polski i za granicą. Jej nagrania zostały wyemitowane na antenie radia EMAUS i Radiowej Trójki, spotykając się z pozytywnym odbiorem. Prowadzi i organizuje koncerty, warsztaty muzyczne, półkolonie wokalne.

Pani Katarzyna zrealizowała wiele przedsięwzięć muzycznych z udziałem swoich wychowanków, m.in. koncerty kolęd, koncerty na Święto Muzyki, warsztaty wokalne, warsztaty nagraniowe, konkursy wokalne, koncerty charytatywne (na rzecz Szlachetnej Paczki, dla Fundacji Pomoc Rodzinie, dla fundacji Jaśka Meli POZA HORYZONTY), koncerty kolęd, koncerty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy muzyczne dla Rady Osiedla Wilda, występy w Domu Spokojnej Starości na Wrzosach w Toruniu, koncerty autorskie „AD LIBITUM czyli według upodobania” „Jaśniej”, „Trzynastego w piątek”, „Witajcie w naszej bajce”, „(Nie całkiem) na poważnie”, oprawa muzyczna toruńskich uroczystości „8 wspaniałych” oraz podczas wręczenia Stypendiów Ministra, występy wokalne dla Olimpijczyków w CKU w Toruniu oraz występy dla Kuratorium Oświaty podczas wręczenia nagród poznańskim olimpijczykom, występy z okazji Dnia Unii Europejskiej, Dnia Matki, Jarmarku Wielkanocnego – Targów Toruńskich.

Prowadzi regularne warsztaty techniki śpiewu w Polsce i za granicą. Organizowała i prowadziła cykliczne warsztaty wokalne „Pracuj z głosem, nie pod głos” przy współpracy z Donatą Hoppel. Prowadziła warsztaty wokalne podczas festiwali „Do 6 razy sztuka” oraz „Do pięciu razy sztuka” organizowanych przez CSW w Toruniu oraz warsztaty dla młodzieży podczas kolonii organizowanych przez Vogue Travel w Murzasichle, w Szkole Muzycznej II stopnia w Koszalinie “Barokowe ozdobniki wokalne”. Przy współpracy ze starostwem powiatowym w Toruniu zrealizowała warsztaty muzyczne aktywizujące osoby z domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy. Prowadziła również międzynarodowe warsztaty wokalne „Music in Youth Work a method of integrating handicaps” oraz “Music in Youth” – Jugendtreff Inside, Eynatten w Belgii.

W ostatnim czasie, śpiewała w przedstawieniu „Impresje Zimowe” (rola solowa Wiedźmy II) współpracując ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź i Poznańską Szkołą Chóralną Jerzego Kurczewskiego. Współpracuje także z innymi ośrodkami kultury m.in. Centrum Kultury Zamek (Poznań), MDK 1 w Poznaniu, MDK 2 w Poznaniu, CSW Toruń, MDK w Toruniu, „Domem Harcerza” w Toruniu. Pracuje ze znanymi poznańskimi, toruńskimi i bydgoskimi muzykami.

Jest regularnie członkinią jury komisji konkursowych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym NA JĘZYKACH oraz podczas wojewódzkiego konkursu wokalnego „Szkolna scena piosenki i poezji” w Toruniu, „Wygraj sukces” eliminacji regionalnych w Toruniu, Międzyszkolnego Konkursu Wokalnego „ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU” w Poznaniu, także podczas konkursu wokalnego dzieci ze Świetlic Środowiskowych.

Aktualnie pracuje nad realizacją płyty z piosenkami autorskimi o nazwie „Myślnik” (www.kasiarozglos.eu).

Jest wspaniałą mamą dwójki chłopców.

Opinie uczniów

ZUZANNA JASIŃSKA

„Zajęcia z Panią Kasia są rozwijające pod wieloma względami. Te zajęcia to nie tylko emisja głosu, teoria, nauka utworów, lecz również rozmowa, która pozwala się ROZWINĄĆ. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wspiera, nie krytykuje. Zna się na rzeczy 🙂 Polecam!”

ADRIANNA NADOLSKA

„Lekcje z Panią Kasią były dla mnie zawsze dużą dawką inspiracji i motywacji do działania. Na efekty pracy nie było trzeba długo czekać. Bardzo miło wspominam zajęcia i prowadzącą, która  zawsze służyła wsparciem, dobrym słowem i nigdy nie pozwalała się poddać. Dwa lata świetnych zajęć, które miały na mnie bardzo dobry wpływ, utrzymujący się do dzisiaj. Polecam serdecznie!”

PETRA MIETŁA

„Miałam ogromną przyjemność uczęszczać przez parę tygodni na zajęcia do Pani Kasi i muszę przyznać, że dzięki Jej radom, rozwijającym ćwiczeniom głosowym oraz cierpliwości nauczyłam się znacząco kontrolować swój głos i śpiewać pełnią swoich możliwości. Polecam serdecznie wszystkim, dla których śpiew jest czymś więcej niż tylko amatorską pasją i którzy chcieliby doskonalić swój muzyczny talent!”

OLIWIA SZYMAŃSKA

„Lekcje z panią Katarzyną należą zdecydowanie do ciekawych, prowadzonych z pasją i chęcią, nie przymusem ze strony nauczycielki. Dzięki nim nauczyłam się wielu przydatnych umiejętności związanych z emisją głosu. Lekcje upływały w miłej, wręcz przyjacielskiej atmosferze, a pani Kasia wykazywała się niejednokrotnie zarówno ogromnym profesjonalizmem, jak i empatią i zrozumieniem.”

ZUZANNA BOREK

„U Pani Kasi uczę się od siedmiu lat i jestem bardzo zadowolona z całokształtu naszej współpracy. Mimo, że nauka śpiewu jest niezmiernie trudnym wyzwaniem, które wymaga dużego zaangażowania, warto się go podjąć, szczególnie pod okiem tak kompetentnego i wyrozumiałego nauczyciela jakim jest Pani Kasia. Na lekcjach zawsze panuje miła, bezstresowa atmosfera, uczeń jest traktowany bardzo indywidualnie, ćwiczenia są dobierane pod aktualny stan głosu i jego warunki, co zapewnia rozwój. Podczas spotkań są również ćwiczone i przygotowywane utworu wokalne, które później można zaprezentować na konkursach i festiwalach. Po tylu latach pracy z Panią Kasią, widzę w swoim głosie ogromne, pozytywne zmiany, których nigdy bym się nie spodziewała.”

NATALIA TRĄBCZYŃSKA

„Uczę się śpiewać u Pani Kasi od 7 lat i w tym czasie zaszły spore zmiany w moim głosie. Wcześniej spotykałam się z różnymi metodami nauczania, jednak gdy poszłam na pierwszą swoją lekcję z Panią Kasią, okazało się, że praca nad głosem wygląda zupełnie inaczej niż myślałam. Po lekcjach z innymi osobami miałam pozaciskany głos i bóle gardła. Nowe zajęcia bardzo mi pomogły.

Faktem jest, że śpiewam coraz lepiej i pozbyłam się ciągłego bólu gardła. Zajęcia są świetną rehabilitacją i są warte polecenia również nauczycielom i każdej osobie, która pracuje swoim głosem. Trzeba mieć jednak świadomość, że nauka śpiewu to długi proces i trzeba być konsekwentnym i regularnym.

Na zajęciach mam możliwość samodzielnego doboru repertuaru zgodnego z moim gustem, przygotowania się do występów i konkursów.

Pani Kasia jest bardzo ciepłą osobą, która traktuje poważnie swoją pracę. Jest też bardzo ambitna i mierzy wysoko, co przekłada się na jakość zajęć i postępy w nauce. Bardzo polecam naukę u Pani Kasi, w Toruniu nie ma lepszego nauczyciela wokalu.”

ALEKSANDRA SOKULSKA

„Pani Kasia to bardzo ciepła osoba, swoich uczniów traktuje indywidualnie, jest cierpliwa i wyrozumiała. Zajęcia prowadzi z pasją i pełnym zaangażowaniem. Wszystkie ćwiczenia, które dobiera w zależności od potrzeb z czasem przynoszą zaskakujące efekty. Jej profesjonalne podejście i wspaniała osobowość sprawiają, że z niecierpliwością oczekuje się na kolejne lekcje. Osobiście jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na zajęcia właśnie do Pani Kasi, choć początkowo ćwiczenia wydawały mi się monotonne, czasem za trudne, to Pani Kasia wiedziała co robi. Byłam bardzo zadowolona kiedy z czasem zaczęłam słyszeć znaczną różnicę w moim głosie i czuć większy komfort w śpiewaniu, a także stałam się bardziej pewna siebie.”

AGATA DARAŻ

„Serdecznie polecam zajęcia z Panią Kasią! Lekcje idealnie dopasowane do poziomu umiejętności ucznia, nastawione na świadomy rozwój wokalny. Efekty są bardzo szybko widoczne, a przede wszystkim trwałe i świetnie ugruntowane. Praktyczne ćwiczenia połączone z dozą teorii muzycznej oraz profesjonalne podejście owocują ogromną satysfakcją, dobrą zabawą i niebywałym postępem w śpiewaniu!”

KRZYSZTOF KISIEL MAJCZUK

TATOO KOLEKTYW

„Katarzyna to absolutna profesjonalistka, śpiewam od 20 lat, a dopiero dzięki  jej zajęciom nauczyłem się śpiewać bez wysiłku, nie nadwyrężając “gardła”. Bardzo ciekawe, zrozumiałe metody pracy powodują, że zajęcia to przyjemność. Polecam z całego serca!”

PATRYCJA KROPDŁOWSKA

„Pani Kasia to nie tylko najwspanialszy nauczyciel, ale i najwspanialszy człowiek. Jest najlepszą osoba na świecie na jaką trafiłam. Oprócz lekcji które są prowadzone z uśmiechem, radością i zaangażowaniem, zawsze potrafiła doradzić w każdej mojej rozterce. Sprawia, że na jej zajęciach można czuć się jak w domu u drugiej mamy! Pomogła bardzo uwierzyć w swoje umiejętności i kierowała na dobrą drogę. Wiele osób w tym roku mnie wysyłała na konkursy które kończyły się bardzo licznymi zwycięstwami/wyróżnieniami. Zazdroszczę każdemu kto trafi na Panią Kasie… bo to chyba anioł w ludzkim ciele z niesamowitym głosem!”